Laureaci XXII Sokołowskiego Konkursu Kultury Muzycznej

 

Z dużą przyjemnością informujemy o wynikach XXII Sokołowskiego Konkursu Kultury Muzycznej. Zapraszamy do zapoznania się z wyciągiem protokołu Jury z dnia 10 lutego 2022 roku.

W związku z koniecznością wygenerowania plików dyplomów, zweryfikowania bazy adresowej i przygotowania pakietów do wysyłki – dyplomy i nagrody zostaną przesłane uczestnikom w terminie do dwóch tygodni od dnia ogłoszenia wyników konkursu.

W ramach dodatkowej nagrody zdobywcy Nagród I, II, i III Stopnia zostaną zaprezentowani w Estradzie Laureatów, którą wkrótce zamieścimy na naszej stronie.

Protokół z obrad Jury XXII Sokołowskiego Konkursu Kultury Muzycznej (wyciąg)

W dniu 10 lutego 2022 roku odbyło się zebranie Jury XXII Sokołowskiego Konkursu Kultury Muzycznej. Zebranie odbyło się w formie telekonferencji.

Komisja pracowała w składzie: Anna Wójcikiewicz (Prezes Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej) – przewodnicząca Jury, Stanisław Jaworski (PSM I st. Leżajsk i NSM I i II st. Leżajsk), Aleksandra Rytwińska (NSM I i II st. Sokołów Młp. i PSM I st. Pruchnik) i Monika Witalec (NSM I i II st. Sokołów Młp. i PSM I st. Pruchnik).

Ocena uczestników dotyczyła jakości prezentacji i zgodności zgłoszenia z regulaminem.

Drobne uchybienia w stosunku do regulaminu nie wpłynęły na ocenę uczestników. Dotyczyły one przede wszystkim: przekroczenia regulaminowego czasu nagrania lub niewłaściwy dobór repertuaru.

Komisja ustaliła następujące wyniki konkursu:

Kategoria I

Uczestnik Szkoła / Instytucja Nauczyciel Nagroda
Amanda Zoya Kierun Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
nr 1 w Warszawie
Jolanta Ptasińska Nagroda I Stopnia
Izabela Kurzeja PSM I i II stopnia im. F. Chopina
w Nowym Targu
Adrian Furmankiewicz Nagroda I Stopnia
Wiktoria Dąbroś Szkoła Muzyczna I stopnia
w Świątnikach Górnych
Bogusława Ziegelheim Nagroda I Stopnia
Antonina Sikora Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mirosława Karłowicza Tomasz Skiba Nagroda II Stopnia
Franciszek Skoumal Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
im. Ignacego Jana Paderewskiego
Agnieszka Jagla – Kubów Nagroda II Stopnia
Michalina Herbowska Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz
w Koszalinie
Wiktor Cisoń Nagroda II Stopnia
Róża Włostowska Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie Renata Kossakowska-Lichtor Nagroda II Stopnia
Klara Rogowska Prywatna Szkoła Muzyczna I st.
w Starej Wsi
Dubiel Paweł Nagroda II Stopnia
Martina Sclafani Państwowa Szkoła Muzyczna
I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku
mgr Barbara Bytner Nagroda III Stopnia
Liliana Karolczyk Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna
w Częstochowie
Blanka Bodziachowska Nagroda III Stopnia
Laura Włoda Szkoła Muzyczna I i II st.
im. W. Lutosławskiego w Lublinie
Maria Ziarkowska Wyróżnienie

 

Kategoria II

Uczestnik Szkoła / Instytucja Nauczyciel Nagroda
Maja Górecka ZPSM I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach Janusz Pietrzyk Nagroda I Stopnia
Milana Biały Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie mgr Krzysztof Figiel Nagroda I Stopnia
Matylda Sidor Zespół Szkół Muzycznych im.Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej Małgorzata Baraniuk Nagroda I Stopnia
Błażej Beszczyński PZSM I i II ST. im. A.Rubinsteina
w Bydgoszczy
mgr Zdzisław Dworzyński Nagroda II Stopnia
Aleksandra Dzieża Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.
im. M. Karłowicza w Katowicach
mgr Sonia Grychtoł-Mastalerz Nagroda II Stopnia
Gabriela Kraska Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st.
w Sokołowie Małopolskim
Grzegorz Wójcikiewicz Nagroda II Stopnia
Wiktoria Rusek Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Niepołomicach
Tomasz Skiba Nagroda II Stopnia
Weronika Szczygieł Zespół Szkół Muzycznych nr 1 im Karola Szymanowskiego w Rzeszowie Halina Hajdaś Nagroda II Stopnia
Zuzanna Stec Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. prof. Krzysztofa Pendereckiego
w Dębicy
mgr Ewelina Stępień Nagroda II Stopnia
Jakub Kłak Szkoła Muzyczna I st. w Dydni Mieszko Szybka Nagroda II Stopnia
Milena Halik Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzesku Zofia Trystuła-Hovhannisyan Nagroda III Stopnia
Joanna Krupa Zespół Szkół Muzycznych nr 1
w Rzeszowie
Rafał Siedlecki Nagroda III Stopnia
Piotr Abramczyk Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie mgr Rafał Siedlecki Nagroda III Stopnia
Jagoda Potoczny Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia
w Pruchniku
Maria Skupniewicz Nagroda III Stopnia
Damian Baj Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
w Leżajsku
Stanisław Jaworski Wyróżnienie
Agnieszka Kubacka Orawska Samorządowa Szkoła Muzyczna
I Stopnia w Jabłonce
Jagoda Pondel Wyróżnienie
Aniela Malik Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie Rafał Siedlecki Wyróżnienie

 

Kategoria III

Uczestnik Szkoła / Instytucja Nauczyciel Nagroda
Maciej Bieszczad Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. prof. Krzysztofa Pendereckiego
w Dębicy
mgr Lucyna Chwistek – Cisło Nagroda I Stopnia
Adrianna Grzybacz Orawska Samorządowa Szkoła Muzyczna
I stopnia w Jabłonce
Alesia Dziamkovich Nagroda II Stopnia
Magdalena Kuranty Niepubliczna Placówka Kształcenia Artystycznego Marta Marczak Nagroda III Stopnia
Oliwia Kobylarz Niepubliczna Placówka Kształcenia Artystycznego w Nowej Sarzynie Marta Marczak Nagroda III Stopnia
Kinga Kubacka Orawska Samorządowa Szkoła Muzyczna
I Stopnia w Jabłonce
Jagoda Pondel Wyróżnienie

 

Kategoria IV

Uczestnik Szkoła / Instytucja Nauczyciel Nagroda
Duet Violinki Szkoła Muzyczna I i II st.
im. Z. Noskowskiego w Gdyni
Katarzyna Doliwa-Dobrowolska Nagroda I Stopnia
Trio ZSM im. M. Spisaka
w Dąbrowie Górniczej
Małgorzata Baraniuk Nagroda I Stopnia
Duet fletowy
“Dolce Duo Fluts”
Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku Oksana Maksymchuk Nagroda II Stopnia

 

Kategoria V

Uczestnik Szkoła / Instytucja Nauczyciel Nagroda
ZESPÓŁ WOKALNY PRO MUSICA KROSNO PSM I i II st. PRO MUSICA
W KROŚNIE
ALEKSANDRA BLICHARCZYK Nagroda III Stopnia